| BeeaBeea a întrebat:

Mi-am pierdut abonamentul de metrou, exista vreo modalitate in care as putea sa-l recuperez sau sa-mi fac altul?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu ai cum sa-l recuperezi si nu-ti va da nimeni un abonament gratuit pentru zilele ramase.

Cum dovedesti ca ti-ai cumparat un abonament, ca l-ai pierdut si ca mai aveai pe el inca x zile?

Abonamentele de metrou nu au acelasi gen de tehnlogie ca si sim-urile de mobil, sa poata fi asociate cu numele proprietarului, anulate si inlocuite atunci cand se pierd.
Cartela de metrou este ceva mult mai primitiv.

2 răspunsuri:
| Stafia19 a răspuns:

Da,du-te la un ghiseu, explici situatia iar ei iti for da Alta cartela doar cu zilele care au mai ramas din abonament.

| Stanescu_Mihai_1995 a răspuns:

Fals! ..Alti bani ..alta cartela happy