| Zahoreni_Satul_1905 a întrebat:

Am primit o amenda de 2000 lei LG 61/1991 dupa mi sa intocmit dosar penal si am fost amendat 400 lei.E legal sa fiu sanctionat de 2 ori pentru aceiasi fapta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este aceeasi fapta, asa cum ti-am spus si la intrebarea anterioara, dupa ce ai dat detaliile necesare.
Ai fost sanctionat contraventional pentru scandal public si penal pentru infractiunea de lovire sau alte violente.

| darrio2007 a răspuns:

Mai degraba cred ca sunt doua fapte. Ai deranjat grav linistea publica daca ti-a tras 2000 de lei amenda.