| Codrut111111111 a întrebat:

Salut! Am si eu o întrebare. De la ce varsta poți ieși singur nesupravegheat cu prietenii, adica mai exact la o terasa simpla unde este non-stop si nu exista nicio restricție de varsta? Vreau să-mi spuneți pana la ce ora ai voie si dacă ai voie si dacă te prinde politia ce îți poate face?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Restrictii sunt peste tot, legale, in caz ca esti minor.

| Violleta2022 a răspuns:

Restrictiile de varsta sunt, fiindca sub 18 ani nu poti merge nicaieri unde se serveste alcool, doar la cofetarie poti merge fara restrictie
Recomandat sa fii inapoi acasa pana la 10 seara, mai ales daca esti minor.

| sierra1 a răspuns:

"De la ce varsta poți ieși singur nesupravegheat"

cel mai bun răspuns Codruț mamă, il ai d-acasă. Adică atunci când te lasă ai tăi

| IarsiIar a răspuns:

Dupa modelul american pe care toti il visam, de la 21 de ani.
Cat despre ora, parca stiam de 22. Daca te prinde politia, nu mai dormi acasa.

| Andrei0003 a răspuns:

Ca de obicei Violeta, Jasmina sau cum o chemă nu se poate abține. Poți merge în locuri în care se servește alcool, atât timp cât nu sunt cluburi, dar nu îți este permis să cumperi băutură ca minor. Doar mâncare și băuturi non-alcoolice.