| Twyxy a întrebat:

Am tot auzit despre aceasta miraculoasa cafea verde si am totusi o nelamurire.
Exista o anumita varsta de la care poti incepe consumul sau nu este nicio restrictie de varsta datorita faptului ca este naturala?
Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Contine cofeina si cafeaua verde deci nu cred ca este bine sa o bei la o varsta frageda. Efectele nu sunt miraculoase, iar gustul este oribil.

| WaterDrop a răspuns:

Depinde ce urmaresti sa atingi prin consumul ei si daca te poti impaca cu gustul. Eu unul nu am reusit sa trec peste partea cu gustul ei, am incercat`o si pe cea cu scortisoara. Cat despre efecte. in afara faptului ca ma duceam mai des la toaleta nu am observat altul... Cum spuneam, depinde ce intelegi prin miraculoasa si ce doresti sa obtii.

| Pool77 a răspuns:

Miraculoasa cafea neagra e de fapt un lichid care elimina tot din organism.
Altfel n-ar avea cum sa slabesti, mergi mai mult la WC, si incepi sa slabesti problema e ca pierzi si din vitaminele vitale ale organismului.