| AGeorgian123 a întrebat:

Salut, am o curiozitate! Ieri aveam în afara localității 130 km/h, iar din sens opus a venit un camion iar în spatele lui la 2 m un logan de poliție cu radar cred. Iar la 1 km m-am întâlnit cu alta mașină dar nu m-a oprit. Care sunt șansele să mă fi luat radarul? Si îmi poate veni amenda acasă sau lua permisul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina politiei era aproape lipita de camion n-avea cum sa-ti masoare viteza, asa ca nu vei pati nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ți ar lua permisul in primul rand?

| AGeorgian123 explică (pentru suntserios):

Pentru viteză

| suntserios a răspuns (pentru AGeorgian123):

La 130 in afara localitatii?

| AGeorgian123 explică (pentru suntserios):

Dar de exemplu dacă aveam 150 îl putea lua?

| suntserios a răspuns (pentru AGeorgian123):

Pare că ai permis. Ar trebui sa știi.