| Geany_Vladutu_1993 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, mi s-a suspendat permisul de conducere pe 60 de zile si vreau sa dau examenul sa il iau la o luna. Ce se intampla daca il pic? Mai imi pune o luna penalizare si stau 3 luni fara permis sau raman la 2 luni?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu se prelungeste perioada de suspendare a dreptului de a conduce, ramanea cea aplicata de 60 de zile. Si perioada de suspendare este pe zile, nu pe luni.