| Onofresh2000 a întrebat:

Salutare!
O mica întrebare din legislația în vigoare, despre care am dubii:
Daca mi s-a suspendat permisul pe 3 luni, punctele de penalizare se resetează sau le voi avea in continuare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform art.103, alin.(5) din OUG nr.195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(5) Suspendarea exercitării dreptului de a conduce anulează toate punctele de penalizare acumulate până în acel moment."

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu, da.

| mi25 a răspuns:

Nu se reseteaza, doar se anuleaza.

| SoulReaver a răspuns:

Eu știu ca după primirea permisului ai din nou 0. Deci da se reseteaza.