| ady16 a întrebat:

Salut am si eu o problema si va cer sfatul. Pe data de 20 am platit o factura catre cei de la siteul meu.com si nu mi-au activat serviciul. Am incercat sa iau legatura cu ei, le-am trimis mail, numerele de telefoane pe care le au pe site sunt desfintate. Daca le fac plangere penala pentru inselaciune trebuie sa ajug in judetul unde au ei sediu? Ce este recomandat sa fac in acest caz?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci plangerea penala si s-o trimiti prin posta, cu confirmare de primire, la Politia judetului unde au sediul. Inainte de asta verifica daca nu cumva exista un termen pana la care pot sa activeze serviciul, termen care s-ar putea sa curga de la data platii tale ori data la care suma platita a ajuns in contul lor, in functie de cum ai facut plata. Numai bine!

1 răspuns:
| ady16 explică:

Dar apoi dupa ce fac plangerea, o sa ma cheme la audiere acolo?