| nimendrum21 a întrebat:

Am stat in chirie intr-o garsoniera cu o colega. Contractul a fost facut pana in septembrie 2016 (neinregistrat la ANAF dar are semnaturile noastre).
Eu nu mai stau acolo, sunt plecata din tara, dar colega mea inca sta acolo.
Problema e ca am facut un contract cu RCS pe numele meu si voiam sa stiu ce se poate intampla in cazul in care colega mea nu il mai plateste si eu nu am nicio idee sau daca ea vrea sa il inchida dar eu nu pot fi fizic acolo. As putea fi data in judecata?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai putea fi data in judecata, pentru plata restantelor, daca nu le-ai plati de bunavoie.
Trebuia sa vorbesti cu colega ta sa preia contractul si, daca nu voia, sa soliciti rezilierea lui, motivand cu plecarea din tara.