| Sorinlelele a întrebat:

Am voie sa merg la cumparaturi cu tata in timpul acesti pandemii? Bineinteles va face o declaratie pe proprie raspundere, am 16 ani si trebuie doua declaratii?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Recomandat e să meargă doar el dar acu nu-ți face nimeni nimic că mergi și tu. Și da, trebuie 2 declarații

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai voie!
Este recomandat sa mearga doar 1 singura persoana la cumpărături, pentru a micsora sansele de infectare si totodata, a nu aglomera magazinele.
Ai toate sansele sa primesti 1000 de lei amenda, asa cum au primit si altii, care au iesit cate 2.
Stai in casa ca nu mori, pune mana si invata, joaca-te pe computer, apuca-te de brioderi, cusaturi sau frecat podele, dar lasa iesitul afara, ca nu-i timp de plimbare.

| aXy99 a răspuns:

Avand in vedere ca e membru de familie, da, poti merge impreuna cu el.

| JicaContra a răspuns:

NU ai voie, doar un singur membru al familiei poate sa iasa odata

| RavenNymph a răspuns:

Ar fi de preferat să nu mergeți amândoi, să meargă doar unul dintre voi. Dar dacă nu știu, chiar nu aveti cum, da, ar trebui 2 declaratii.