| Dimii a întrebat:

Salut! Are un profesor dreptul să mă dea afară de la curs/seminar doar pentru că port șapcă? Daca nu, ce pot face în privința asta?, țin să menționez că nu o fac din lipsă de respect, ci din cauză că am zile de păr mai nasoale, ceea ce le am și explicat dar nu au vrut să audă.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea are niciun drept un profesor sa te priveze de dreptul de a participa la orele de la facultate...

dar pe de alta parte tu dai dovada de mare nesimtire sa stai cu sapca pe cap din motivul ala pueril

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Pana la urma si daca sta cu sapca ce? Atat timp cat e civilizat si invata, unde e problema?
Ca doar nu vine cu creasta in cap!

Era nesimtit daca nu ii pasa ca-l da ala afara de la ore, ca n-ar fi invatat mare lucru.

| Mosotti a răspuns:

O sa faci cumva sa nu mai ai sapca acolo, ca te lupti cu morile de vant, pana una alta trebuie sa termini facultatea, altfel aranjeaza el sa iti fie greu.
Chiar daca mai sacrifica din colegi, dar da niste subiecte de te indoaie.
Sau daca ai oral la el, te indoaie cu intrebari, te prinde cu ceva ce nu stii sa explici si gata. Si daca mai vb si cu colegii sa te arda si aia, e nasolie.

Cum adica zile de par mai nasoale?

| johnnny123 a răspuns:

O unitate de învățământ se presupune totuși că este un mediu în care oamenii se pot înțelege civilizat. Dacă un profesor ți-a cerut să-ți dai șapca jos, ar trebui să o faci din bun simț.

Teoretic nu are dreptul să te dea afară pentru că stai cu șapcă. Dar nici tu nu prea ai dreptul să sfidezi un profesor pentru motive infantile de genul "am zile de păr mai nasoale". Ești într-o unitate de învățământ, nu filmezi o reclamă pentru L'Oreal.

În plus, crezi că este o mișcare inteligentă să antagonizezi un profesor în mod complet gratuit?

| ioana748 a răspuns:

Daca l respecti pe profesor te respecti pe tine.
Dai si tu putin cu mana in par si gata.
Cum adica cu sapca in cap in sala de curs..doar nu este frig acolo!?
Am pretentii de la tine, ce naiba.
happy