| marean22421 a întrebat:

Salut! As vrea sa retrag o suma de bani de pe superbet online pe card, stiu ca nu trebuie declarat nimic pentru ca iti ia aplicatia impozitul si declara automat, intrebarea mea este o sa apara vreun venit la anaf pe cnp sau ceva? Daca da, daca scot pe cardul unui prieten o sa apara pe cnp-ul meu pentru ca este cnp-ul pe care e facut contul sau o sa apara pe cnp-ul lui pentru ca el e cel care incaseaza banii? Multumesc

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu vad cum incasezi suma respectiva in contul altcuiva daca contul facut pentru pariuri este pe numele tau.

| marean22421 explică (pentru Ioandelasal):

Nu merge sa depui cu alt card si apoi sa retragi pe el?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii trebuie retrași pe numele tau. Dacă faci încurcătură aia cu contul altcuiva abia atunci poți avea probele cu ANAF

| marean22421 explică (pentru suntserios):

E o problema atat de mare asta? am tot auzit prieteni ca joaca pe conturile altora ex: joaca pe cont facut cu buletinul parintilor sau joaca pe cont facut cu buletinul iubutei si retrag pe cardurile lor si nu am auzit sa aiba nicio problema pana acum, stiu un prieten care are 3 conturi si joaca pe ele si cand mai prinde cate ceva retrage pe cardul lui

| marean22421 explică (pentru marean22421):

Si totusi nu am aflat un raspuns, daca retrag pe cardul meu o sa imi apara ca venit pe cnp?

| suntserios a răspuns (pentru marean22421):

Tu ai întrebat, eu ți am răspuns. Acum că unii retrag sume mici și nu ii pasa nimănui e alta discuție

| ioana748 a răspuns:

Pe cel pe care se incaseaza banii.