| kuckiecandle a întrebat:

as vrea sa stiu mai multe despre permis port arma alba(examene, varsta, analize)

2 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Ce sa faci cu arma alba? asculta la batranul oz...deci pentru protectie?

Cutitu...are raza de actiune mica... tu fiind fata(de la avatar)...ai incheieturile fragile.Asa ca mai bine cumperi tu un lant frumusel...sa nu fie cromat( doar nu iti trebuie pentru frumusete)...sa nu fie gros...sa nu fie subtire...il tii frumos in poseta...
Sau...bastonul telescopic...mic...frumos...elegant chiar.Cand iti cere hotu' telefonul sau bistarii... l-ai scos...si pac... 2 pe o parte... 2 pe cealalta.
Sau prastia...aici e o alta metoda... ii dai hotului telefonul sau bistarii...si dupa ce se intoarce...pac scoti prastia...cauti bolovanul al' mai mic de pe jos...si speri...ca il vei nimeri. Daca ai o tinta proasta nu te sfatuiesc.

Dar daca totusi...CUTITU' DE BUCATARIE...baga frica in adversar...chiar daca nu taie nici o bucata de paine.Cutitul de bucatarie este experimentat... a taiat de toate...paine...carne...rosii...castraveti...a trecut prin multe.Problema este ca... o sa iti lasi poseta acasa...treci la geamantan.Cutitul de bucatarie de cele mai multe ori nu se lasa pliat...si in general e de mari dimensiuni.

| St!L a răspuns:

Pntru ce iti trebuie tie permis?