| Vali215 a întrebat:

Ca sa primesti bani prin Paypal trebuie neaparat sa ai un card atasat la cont sau se poate si fara? Si vreau sa stiu cum trebuie sa ceri sa primesti acei bani.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu ai nevoie de card ca sa primesti. Cel care iti trimite, o face catre paypal-ul tau de forma unui email.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un cont eligibil si functional de paypal, trebuie sa aiba un credit card, sau un cont bancar verificat de Paypal.
Poti primii bani in contul paypal, dar nu-i poti scoate, daca nu ai cont bancar atasat de el.
Nu ceri nimanui sa primesti acei bani, ti-i transferi singur din contul de paypal pe credit card sau in contul bancar, selectand ceea ce ai deja atasat de cont.
ma repet: daca nu ai cont bancar sau credit card legat de Paypal, nu poti scoate banii!
Contul bancar este verificat de Pyapal inainte de a-l putea folsii, dupa ce ei retrag $2 din contul tau bancar, trimitandu-ti un cod de 4 cifre in extrasul de cont, pe care tu va trebuii sa-l reintroduci in linkul trimis de ei, ca o confirmare ca tu esti propietarul contului bancar.
Abia dupa ce Paypal te infomeaza ca te-au verificat si esti eligibil, poti face tranzactii prin ei.
In orice caz, limita minima de varsta este 18 ani.
Daca nu i-ai implinit, ia-ti adio de la Paypal, ca nu-l poti folosii.

| Irimia_David_1998 a răspuns:

Nu trebuie sa ai obligatoriu un card atasat, trebuie doar sa trimiti id-ul tau pe care il gasesti in setarile paypal, acolo se vireaza banii, iar dupa daca tu vrei sa ii scoti pe un card pentru a beneficia de ei cash, poti atasa cardul la paypal si poti trimite banii pe card, daca nu vrei, poti face plati online si cu paypal, sper ca ti-am fost de ajutor!?