| Jotal a întrebat:

Salut. Cand este nevoie de acordul vecinilor pentru a construi o casa pe un teren?

De exemplu, eu daca cumpar un teren si vreau sa imi construiesc o casa, am nevoie neaparat de acordul vecinilor, chiar daca las destul spatiu intre casa si gardul despartitor?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea cazuri nu este nevoie de acordul vecinilor. De acest acord ar fi nevoie doar ai avea nevoie de o servitute de trecere (ar trebui sa treci peste terenul unui vecin pentru a ajunge la casa).