| Marialarisa566 a întrebat:

Bună, vreau sa construiesc o casa de vacanta pe un teren extravilan parcelat, as vrea sa știu care ar fi dimensiunea care as putea construi eu as avea nevoie de 100 m pătrați pentru a construi

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

O casa de vacanta nu poti construi in extravilan, in schimb poți obtine autorizatie pentru alte construcții, de exemplu pentru o pensiune agroturistica.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ia legatura cu un arhitect, daca vrei sa nu te trezesti cu probleme.

| lpavel a răspuns:

Nu ai voie sa construiesti o casuta mai mare de 20 de metri patrati! Adica cat o camera!
dar chiar si asa inainte vorbeste la primarie sa nu te trezesti cu un cec! laughing

| Bogdan0783 a răspuns:

Parca au modificat legea si poti construi fara documente pana in 150 mp cu conditia sa nu fie cu nivel sau mansarda.Ca si cote in functie de spatiul disponibil poti merge 10×10 m, 9×11, 8×12