| vainucred a întrebat:

Care e treaba cu amprentele? Pot sa dispara? Mi s-a furat ceva si banuiesc pe cineva, as vrea sa stiu daca persoana respectiva poate sa isi distruga amprentele astflel incat politia sa nu il prinda.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amprentele se pot distruge pe moment dar iarasi revin, cu exceptia cazului de distrugere prin termica sau chimica.
Dar, fiind dureroasa distrugerea, nu se practica numai pentru un furt, mai ales de mica valoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca isi jupeste toata piele de pe degete dispar si amprentele

| vainucred explică:

Cum poti sa le faci sa dispara pe moment?

| katy a răspuns (pentru vainucred):

Nu prea sunt de acord ca acest site sa se transforme intr-u site pentru a ajuta hotii. faptul ca pui accent pe cum se sterg amprentele, denota ca tu esti hotul