| JohnyMaus a întrebat:

Salut, care sunt actele doveditoare de venit, pentru a putea primi bursa socială?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt toate actele care dovedesc ca persoanele din familia ta, care gospodaresc impreuna, obtin venituri, respectiv adeverinta de venituri de la angajator (pentru salariati), adeverinta de la ANAF (pentru intreprinzatori), cupon de pensie (pentru pensionari), etc.
Pentru cei care nu obtin venituri este nevoie de declaratia notariala autentica.