| Liviu321 a întrebat:

Cat costa sa inamnatriculezi o masina? Ma refer la una cumparata din Romania si eventual care iti lasa numerele de inmatriculare

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus, avand in vedere toate elementele, respectiv daca trebuie sa-i faci ori nu ITP, apoi trebuie sa-ti faci asigurare RCA.
In orice caz inmatricularea propriu-zisa costa putin, in prezent nu mai trebuie sa platesti timbrul de mediu, daca iti lasa si numerele de inmatriculare atunci costa doar cateva zeci de lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai mult te costa RCA, in rest actele nu duc mai multe de 200 lei