| MelindaVictoria a întrebat:

Vreau sa imi iau o masina care nu e inmatriculare in Romania. Cat ma costa tot ce inseamna inmatriculare?

3 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Rar-ul costa in jur de 450 lei pentru autoehicule pana in 2004. Cel mai scump este timbrul de mediu care se cacluleaza in functie de specificatiile masinii.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Mentioneaza si tu ce marca de masina ce an si ce capacitate cilindrica? dc vrei sa iti dau un sfat bun

| Tw1sTer a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune pentru ca nu ai mentionat capacitatea cilindrica, norma euro, benzina/diesel, anul de fabricatie
Plus ca iti trebuie noxele (adica gazele scoase pe teava de esapament, sau cat de mult polueaza) si le afli cand ii faci rarul si in functie de noxe platesti anaful. Ca sa inmatriculezi o masina cap-coada benzina euro 4 (am inmaticulat una anul acesta) 450 euro, iar la diesel in jur de 1000 de euro
PSbig grinepinde cat polueaza si ce norma euro este, poti la o masina pe benzina sa dai 700-800 euro si la diesel 1000-1500 euro (a inmatriculat o cunostina un golf 4 diesel si la ajuns 1500 de euro). Daca vrei o masina neamatriculata iti sugerez sa fie pe benzina si euro 4, bafta