| LordCristobal a întrebat:

Salut,ce parere aveti despre organizatiile studentesti gen Liga Studentilor?
Sunt multe voci care afirma ca organizatiile studentesti din Romania sunt sub influenta partidelor politice si si-au pierdut spiritul libertin si patriotic pe care il aveau in anii 90 atunci cand multi studenti au iesit împotriva lui Iliescu.
De altfel multi considera ca organizatiile studentesti si-au pierdut din farmec si nu ajuta cu nimic viata studenteasca fiind doar un mijloc in care se organizeaza petreceri de noapte.
Voi ce parere aveti despre starea actuala a organizatiilor studentesti?

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Acum mai bine de 10 ani, pe vremea mea... laughing erau practic inexistenti. cam cum sunt acum sindicatele la munca. Ce, nu stiati ca trebuie sa aveti lider de sindicat, sau macar o persoana care sa va intrebe daca e totul ok? Aham.

Cel mult balul bobocilor, atat. Restul sunt facaturi. Si mi-e greu sa cred ca aia pe care ii vedem la tv sunt reprezentanti adevarati! Plus ca nu stiu pentru ce sa lupte! Latra si ei acolo.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel putin cand am facut eu facultatea nici nu au auzit de Liga Studentilor. cred ca in 4 ani au facut o singura actiune, ceva de promovare a univesritatii. In rest inexistenti

| sierra1 a răspuns:

"voci care afirma ca organizatiile studentesti din Romania sunt sub influenta partidelor politice si si-au pierdut spiritul"

corect!
Ai văzut vreo actiune studențească de schimbare a ceva? A vreunui articol de lege ce-i vizează sau rector program de studiu perimat?