| ChiriacTheodr117 a întrebat:

Salut!

Ce se intampla cu bursa de merit daca pe primul semestru am situatia neincheiata la o materie? Mentionez ca am o nota de 10, dar imi trebuie doua.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul ca nu ai numarul de note necesare vei fi declarat amanat pe semestru la respectiva si va trebui sa obtii note in primele saptamani ale sem.II.
Daca le-ai obtinut, se incheie media si vei avea media semestriala peste 9, 50 atunci primesti bursa de merit in continuare. Daca nu indeplinesti conditia de medie semestriala atunci vei primi bursa de studii.