| AlexDorinel a întrebat:

Salut,ce va face guvernul cu cei 30 de miliarde de Euro primiti de la Uniunea Europeana pentru redresare economica?

Vor reabilita si ei spitale, drumuri, scoli, infrastructura?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu i-au primit! Urmeaza sa faca priecte pentru a-i primi. Doar ca si daca fac proiecte 30% se duce tot pe paraindarat. Vai si amar de tara asta!

| sierra1 a răspuns:

Două treimi se vor duce către tranziția verde și schimbări climatice, 15% pentru competitivitate economică și reziliență și 20% pentru servicii publice, dezvoltare urbană

mai vezi ș-aici:

https://www.digi24.ro/......ca-1401549

| gabicoo a răspuns:

Le vor "sifona"!
În buna tradiție românească!

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, dar numai dupa ce vor fura cat vor putea

| Apokales a răspuns:

Ce naiv laughing!

| DarthNiger a răspuns:

Din moment ce multi lauda PNL-ul inseamna ca PNL-ul o sa fie responsabili cu acesti bani si o sa fie folositi in scopul cetatenilor si o sa scoata tara din criza economica provocata de COVID, glumesc, planul pentru acei bani o sa fie facuti cu usile inchise iar noi muritorii de rand nu vom afla niciodata ce vor face ei cu banii cu adevarat, o sa fie alocati o parte din ei doar de ochii lumii ca sa para cat de capabili sunt ei in guvernare, iar restul de bani o sa fie impartiti intre ei ca sa se calmeze apele fiindca din cate se pare coalitia asta nu e atat de unita pe cat se credea iar banii sunt motivul principal.

| An0nim0000 a răspuns:

Nu știm, dar sa speram! Probabil când se vor hotărî, vor anunta si la televizor?‍♀️

| QueenBajdeche a răspuns:

Doar putem spera... laughing