| tr3ig a întrebat:

cine ma poate ajuta, as dori sa stiu si eu daca pot sa las pe cineva care acum face scoala de soferi sa faca manevre de parcare si porniri in rampa si intoarceri intr-o parcare a unui magazin mare, gen auchan sau kaufland? lucrul asta il fac dupa ce se inchide magazinul si nu mai sunt masini in parcare!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti daca nu vreti ambii un dosar penal.

| xSega a răspuns:

Poți dacă nu afla nimeni

| FlappyXXX a răspuns:

Practic poți, cu condiția de a nu ști sau afla nimeni, mai ales poliția.
Legal, nu se poate, nu ai voie să lași pe absolut nimeni la volanul automobilul tău sau altcuiva până acestă persoană nu posedă permis de conducere. Asta dacă nu vreți să fiți colegi de trotuar ( pietoni ) amandoi.
Succese!

| Denisa727 a răspuns:

Nu poti.

| Gelu_Daniel_Coroian_1978 a răspuns:

În caz de un accident ești răspunzător.Parerea mea ca doar in afara drumurilor, parcarilor etc. publice.