| TudorA23ts2004 a întrebat:

Salut, cineva a fost lovit de catre 5 baieti, scos din masina si batut. a depus dosar la politie avand martori iar cei care l-au lovit au recunoscut fapta, cel batut era minor cand aceasta s-a intamplat.
Dosarul este inca in desfasurare, iar cel ce a fost batut, este acum major, ce s-ar intampla daca cel care a fost batut i-ar bate pe cei ce l-au batut acum? Cat inca dosarul este in desfasurare

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca respectivii ii fac plangere penala va avea si el dosar penal, cel putin pentru infractiunea de lovire sau alte violente si poate fi condamnat penal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va avea si el un dosar penal, ce altceva sa pateasca.