| BuzuAndrei a întrebat:

Salut,daca am terminat scoala profesională,nu liceu, nu pot da de permis de conducere cat b daca nu fac seralul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examinarea fara nici o problema. Legislatia rutiera actuala nu prevede o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.
P.S. Ma tot intreb, vazand ca sunt puse multe intrebari de acest gen, de unde tot scoateti chestia cu studiile obligatorii pentru obtinerea permisului de conducere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au nicio legatura studiile cu permisul de conducere