| Mariusutzzu a întrebat:

Salut, dacă buletinul meu de 14 ani a expirat în vară, și vreau să il fac pe cel de 18 ani peste câteva zile. Cât de mare va fi amenda pe care o voi primii, și unde trebuie să o plătesc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa primesti nici o amenda, avand in vedere ca a expirat cat eram in stare de alerta, suntem inca in stare de alerta si pe perioada acesteia si inca 90 de zile de la incetare valabilitatea cartii de identitate a fost prelungita, in baza L.55/2020.