Întrebare recomandată | Sandu3 a întrebat:

Salut.Daca detii informatii,fotografii etc intr-un cloud, e normal ca acea companie sa se uite in ce ai tu in cont si sa te restrictioneze? Mie mi-au inchis un cont spunand ca am informatii sensibile, interzise.De fapt ceea ce au facut ei se cheama spargerea contului fara permisiunea detinatorului.Aceste informatii, fotografii sunt personale si nici nu ma lasa sa le recuperez.Nu mai am acces la contul de cloud.E vorba de Box.com la care aveam cont de 10 ani.Cam ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce scria in termeni si conditii? Scria ca au dreptul asta? Probabil scria ca odata ce le uploadezi ei devin proprietari.

| doctorandus a răspuns:

Dap, companiile combat pornografia infantila si pirateria. Astea sunt obligatiile lor legale, de care nu pot scapa.

| lpavel a răspuns:

Pai se pare ca continutul din cloud era public de aceea ti l-au blocat! daca era setat numai pentru tine personal nu aveai nici o problema! Si nu nu mai poti recupera nimic pentru ca le-au sters!