| autoparare1201 a întrebat:

Salut, dacă din întâmplare 3 băieți vor pe stradă să te bată și te lovesc iar tu ai un cuțit, briceag la tine și îi înjunghii doar pentru a te apăra... și suni la poliție și le spui că ai înjunghiat 3 oameni sau 1 sau 2 doar ca să te aperi. Riști să pățești ceva?. Un prieten a luat bătaie de la 3 băieți pe stradă doar pentru că unul dintre ei o înjurase pe gagică-sa și el i-a rugat să vorbească frumos. Fundă + vot. happy

6 răspunsuri:
| pastru009 a răspuns:

Salut.Nu patesti nimic.Ai fost in defensiva aparare, impotriva a celor 3. Dar prietenul tau ar trebui sa depuna declaratie, exact cum ar trebui si tu sa faci.

| Zoella a răspuns:

Da, dar doar să-l răneşti uşor, nu să-l laşi cu o plagă cu o hemoragie care are nevoie de spitalizare.

| alex291201 a răspuns:

Prietenul poate sa stea linsitit si fara niciun stres nu a facut nimic in afara legii mai ales ca ei au inceput scandalul, a facut asta in legitima aparare asa ca poate sta linistit dar sa nu isi ia lumea in cap k poate omorai lumea pe strada si nu i se intample nimic
fundita?big grin

| DemetraAlexandra a răspuns:

Nu patesti nimic mai ales ca ei te-au luat la bataie...pur si simplu te aperi(a patit si tatal meu ceva asemanator si i-a pus pe acele persoane sa plateasca amenda, iar pe tata l-au lasat politistii in pace). sper ca te-am ajutatbig grin

| CheresAndrei a răspuns:

Nu cred ca patesti, tata e politist! De pinde daca ar fi fost un martor sa vada ce s-a intamplat.Bafta, ai grija de tine!

| 5rsa a răspuns:

Da poti ...nu ai voie sa detii arme albe.