| anonim_4396 a întrebat:

un prieten de al meu a luat bataie de la cineva de curand si m-a rugat pe mine sa il rezolv.Intrebarea mea este daca exista repercusiuni faptului ca ii umflu mufa in strada ca nu am unde in alta parte.Multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este, cel putin, infractiunea de lovire si alte violente(art.180 Cod penal). Daca nu are nevoie de ingrijiri medicale pedeapsa este inchisoare de la 1 luna la 3 luni ori amenda de la 300 lei la 15.000 lei. Daca are nevoie de ingijiri medicale, de pana la 20 zile, pedeapsa este inchisoare de la 3 luni la 2 ani ori amenda de la 500 lei la 30.000 lei. Asa fiind te sfatuiesc sa stai linistit, nu stiu ce prieten iti este acela care vrea sa te bage la puscarie. Numai bine!

| Tlbi a răspuns:

Intrebare de handicapat. : )

| valent1np a răspuns:

Prinde-l cand iese din bloc si profita

| rapp2020 a răspuns:

Pai laughing daio si tu nu chiar in mijloc de strada ca te-ar putea prinde politia si nu ai vrea cred probleme prindel si tu la colt de strada pe undeva mai retrasbig grin