| Roberto24 a întrebat:

Salut.am o intrebare foarte importanta(nu chiar o intrebare, mai mult o poveste).
Acum vreo 5 zile m-am intalnit cu niste prieteni sa iesim prin sat(unul dintre ei avand masina) in total eram 4 si soferul trebuia sa se duca la cineva sa ii ciara niste bani(il imprumutase mai demult).
Am ajuns la poarta la ei si ii zice lui ala de ce nu vrea sa ii dea banii, si a venit maicasa in strada si a inceput sa ne injure pe toti.Sa dat jos sa vorbeasca cu ea si a sarit la bataie la prietenul meu(el a inpinso).
A venit sotul ei si a inceput sa il ia la bataie.Cand am vazut am luat o bata(nu era chiar o bata, era ceva mai scurt si mai subtire si foarte usoara)si am inceput sa lovesc. Dupa aceia au intrat in curtea lor, si sotul acesteia a iesit cu toporul.Cand am vazut am luat o bata de beizbol si m-am dus la el, dar a intrat in curte.
Baiatul lor(adolescent in clasa 12) a aruncat cu o piatra si a spart giamul la masina.Am urcat repede in masina si am plecat ca ne lovea cu pietre.Asta s-a intamplat sambata seara si acum e joi seara si nu am fost chemati la politie deloc(ei s-au dus la politie ca am vazut).
Am vazut 2 zi pe maicasa lui ala ca avea un cucui, si despre taicaso ca nu o mai fost la munca vreo 2 zile.Am auzit de pe la niste oameni ca au fost la spital si au scos certificat medicolegal sa ne dea in judecata.(uitasem,eu cu soferul si cu inca un prieten am lovit, celalalt nu s-a bagat, a stat in masina)/
Si azi am auzit ca asteapta maicasa tomograful la cap(ea avand numai un cucui). Acum mi-e cam frica, sa nu ne dea in judecata(ei sunt o familiea cam saraca de tot).
eu am 17 ani si prietenul meu(soferul) are 22 de ani si ceilalti doi 16.Normal ei au sarit la bataie fara nici un motiv, si iera ora 10 noaptea.Martori stiu sigur ca nu au avut pentru ca vecinii lor de pe acolo erau plecati la o nunta.Se intalnise cu tata, si o intrebato daca are martori si o zis ca nu are.
Am auzit ca o zis la politie sau nu mai stiu unde ca am intrat in curte dupa ei si acolo i-am batut, si de mine o zis ca i-am dat cu liverul(ranga) in cap, si ea avand numai un cucui.
TOTUL SA INTAMPLAT IN STRADA, EI AU SARIT LA BATAIE,SI AU MAI SPART SI GEAMU LA MASINA.EI AU ZIS NUMAI MINCIUNI, SI MIE FRICA, DACA CREDE JUDECATORU SAU UNDE SE DUCE EA.Multumesc pentru timpul acordat, DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu au martori, nu au ce să îți facă.
Tu poți susține ușor că nici nu-i cunoști.
Poliția n-o să se deranjeze cu anchete pentru niște "săraci", chiar dacă ar trebui, în general.
Greu în Vaslui.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Crezi ca in situatii de acest gen conteaza atat de mult ca ei au sarit la bataie?
Ai spus ca prietenul tau a impins-o pe mama acelui tip, deci e clar ca nu ea a inceput.
Asta e, acum nu prea mai aveti ce face, asteptati sa vedeti ce se intampla si aia este.
Dosar pental si probabil ceva cu suspendare.

| Mayhem666 a răspuns:

Mai bine nu te-ai mai lua la bataie, si ai pune mana pe o carte de limba romana, ai nevoie disperata de una. Crede-ma, am citit ce ai scris, si m-am convins ca tu nu prea dai pe la scoala.

| andreeaandraand a răspuns:

"Ciara" "aceia" si "beizbol" mi-au placut cel mai mult