| Denila123 a întrebat:

Salut
daca eau amenda pentru o regula incalcata a circulatiei
si nu semnez procesu verbal ce se va intampla

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Procesul-verbal de contraventie este valabil si fara semnatura ta, politistul va consemna ca refuzi sa semnezi si va lua un martor sa semneze.

| Simpatic a răspuns:

Tot esti nevoit sa o platesti asa ca lasati metoda asta ca si cum v-ar izvabi de pedeapsa, desi nu doresc nimanui sa trebuiasca sa primeasca o amenda de genul!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimicn daca nu semnezi, dar amenda oricum iti vine acasa!

| DaniTDCI a răspuns:

Cu sau fără semnătura, amenda tot primești

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți vine acasă și plătești maximul

| Denila123 explică:

Va multumesc

| BlindMirror a răspuns:

Vei plăti amenda oricum. Dacă ești iresponsabil trebuie să plătești.