| ecathvc356 a întrebat:

Salut. Dacă fac hotspot la telefonul meu și la laptop cu telefonul de la firma la care lucrez ma poate pune sa plătesc ce am consumat?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce abonament au. Daca este internet nelimitat nu e problema. Daca le faci costuri suplimentare... asta e!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam toate abonamentele de telefonie au atâtea opțiuni încât e greu tare sa faci costuri suplimentare. Dar dacă faci doar tu știi politica firmei tale.

| ReddY25 a răspuns:

Non

| ioana748 a răspuns:

Totusi un abonament la Digi cu net nelimitat nu i un capăt de tara.

| Hyperion7 a răspuns (pentru ioana748):

Internetul de la Digi nu e nelimitat!
După 50Gb, internetul merge foarte prost.

| ioana748 a răspuns (pentru Hyperion7):

Eu nu am nici o problema cu el am abonament la ei și e foarte ok cu hotspot de pe telefon pe tableta.
Oricum acasă sta pe wifi
Bănuiesc ca la job vrea sa stea pe laptop.
M am gândit ca este ieftin și și face treaba.
Sa nu stea sa depindă de un net de la alții.
Probabil ca nu ar fi vorba de bani, dar impresia nu tocmai bună pe care și ar face o cei de la firma nu este de neglijat.
Și ar fi păcat.
happy

| Hyperion7 a răspuns (pentru ioana748):

Acum depinde și cât utilizezi in mod normal, dar în urma unor săpături, am descoperit că cei de la Digi cam joaca ilegal.In fine.
Își face treaba, doar că e nițel limitat, internetul zic.laughing
Într-adevăr, dar na, fiecare își asumă consecințele faptelor sale până la urmă.

| ioana748 a răspuns (pentru Hyperion7):

Ei, nu te contrazic, mai ales ca sunt în București și posibil semnalul este ok.
Nu fac lobby pentru Digi, n am nici un interes.
Ma gândeam sa nu se facă de ras pentru un amarat de net.
happy

| Hyperion7 a răspuns (pentru ioana748):

Cum ziceam, fiecare își asumă consecințele faptelor sale.

| ioana748 a răspuns (pentru Hyperion7):

De acordhappy