| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut,dacă iau filme de pe google(familia Adams) și îl postez pe tik tok se poate întâmpla ce va? Este ce va ilegal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ilegal, daca nu ai acordul proprietarului filmelor sau a distribuitorului.
Poti fi dat in judecata si sa se ceara o suma de bani pentru incalcarea drepturilor de autor prin distribuirea neautorizata.

| 0RASPUNS0 explică (pentru Ioandelasal):

Pai și pot sa scriu sursa de unde am luat filmul? Și sa nu fiu dat în judecată?

| Ioandelasal a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Nu are importanta daca scrii sursa, tot poti fi dat in judecata.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai sa poti.