| RazvanP9 a întrebat:

Salut, daca incarc o poza de genul acesta, pot avea probleme cu drepturile de autor? si daca da, ce s-ar putea intampla? pe youtube daca incarci un clip la care nu ai drepturi de autor se poate inchide contul si chiar si sa faci inchisoare... https://www.google.ro/......ps?/search

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi 3 situatii:
-Ti se sterge continutul ilegal si te avertizeaza.
-Se sterge continutul si ti se sterge contul.
-In afara celor aratate, titularul drepturilor de autor te poate da in judecata si solicita despagubiri.

| jeleeu a răspuns:

Două chestii:
1. nu, nu vei avea nicio problemă.
2. pe youtube sunt şterse clipurile respective, nu faci închisoare.