| User252426 a întrebat:

Salut, dacă muncesc în Italia cu acte în regulă până la vârsta minimă de pensionare și lucrez de la 22-23 ani și am 21 ani și vreau să mă angajez, ce pensie voi avea? Ms fundă

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba fiscul italian

| Vântulalb a răspuns:

Si la ei depinde cati ani lucrezi, ce salar ai avut, etc.
Noi nu putem sti. Dar cu siguranta pensia va fi mult mai mare decat una din Romania.

| Hypefox a răspuns:

In Italia trebuie neapărat ca să ai contract ca să fi luat în evidenta în stat și sa se pună la vechime. Bunica mea care are 10 ani de experienta la (batante, îngrijirea femeilor sau bărbaților foarte învarsta) ia în jur de 600euro. Asa ca depinde ce și cum o sa faci. Se ia un bănuț cât de cât dar oricum și Italia și a pierdut averile și e greu și acolo.