| SorinHaba a întrebat:

Salut, daca pe 19 februarie mi-a fost schimbat contractul de munca, din ce data intra in vigoare noul contract?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice contract, inclusiv contractul individual de munca, intra in vigoare pe data prevazuta in acel contract, asa ca citeste-l si o sa afli.
Daca in contract nu este prevazuta o data atunci intra in vigoare pe data incheierii si este incheiat pe data semnarii de ambele parti, in cazul tau de tine si angajator.

| darrio2007 a răspuns:

Din 19 februarie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe seful sau sefa ta, numai acestia stiu.

| johnnny123 a răspuns:

Iar noi trebuie să știm ce scrie în noul contract pe care TU l-ai semnat?

Răspuns utilizator avertizat