| mariuscdrz a întrebat:

Salut! De cand a inceput pandemia, noi, majoritatea oamenilor lucram de acasă. Eu, personal, am lucrat de acasă o perioadă scurtă la începutul pandemiei, dupa care, datorita faptului ca nu am condițiile necesare de a lucra de acasă, am ales sa lucrez din sediu, fiindcă unde lucrez eu există posibilitatea de a lucra din sediul companiei daca nu ai posibilitatea de a lucra de acasă. Voi ce parere aveti despre lucratul de acasă? Dupa voi, este mai bine sa lucrati de acasă sau din birou? Argumentați decizia.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acasa, nu e sefu langa tine nici colegii care te streseaza la cap cu toate prostiile. Un laptop decent e suficient sa lucrezi bine de la domiciliu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am o parere foarte buna despre lucratul de acasa, dar asta doar daca esti o persoana organizata

| Nirvanaaa a răspuns:

Oamenii spun ca e mai bine la munca. Deoarece și copiii sunt cu online-ul (unii au copii), unele persoane sunt căsătorite sau stau cu partnerul/partenera care lucrează și ei de acasa și tot așa. Nu e chiar un mediu prielnic. Mulți ziceau ca singura șansa sa facă mișcare era când mergeau la munca, deci consider ca e mai bine de la sediu. Plus ca mancarea nu e așa aproape, unii mănâncă mult pe fond nervos și iau mult in greutate.
Plusurile sunt sa mergi la munca. Nu pot spune din experiența personală pentru ca domeniul meu a fost unul la care trebuie sa fiu prezenta fizic la munca ( nu am stat acasa deloc pe timpul pandemiei). Per total plusul ar fi locul de munca. Acum depinde și de companie dar odata ce ai plecat de la birou ești bun plecat, acasa pari mai disponibil și unii mai lucrează și extra din cauza asta.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de persoana si de domeniul in care lucreaza. Eu insa as prefera sa lucrez de acasa daca as putea, e mai calm mediul, insa e posibil sa nu fie si cel mai productiv.