| DOLFY a întrebat:

SaluT! De la ce varsta pot sa dau de permis pentru un scuter cu motor de 150 cc?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru motocicleta respectiva ai nevoie de permis de conducere de categoria A2 si se pot sustine testele dupa implinirea varstei de 18 ani. Scoala de conducere se poate incepe dupa 17 ani si 9 luni.

| express11 a răspuns:

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala nu mai e scuter e deja ditamai motocicleta si ai nevoie de A2 care se ia la 18 ani

| JohnnyBi a răspuns (pentru suntserios):

Suzuki face scutere de pana la 500-600 cmc. cutia de viteze, forma si alte chestii il baga in categoia scuter. motorul e cool, scuterul nu laughing

| AncutaM a răspuns:

De la 18 ani.