| anonim_4396 a întrebat:

Salut, doresc sa ma angajez ca sofer pe 3, 5T in regim comunitar, unde pot sa gasesc legea in aceasta categorie de munca? Drepturile mele ca angajat, dar si o obligatiile? Ce conditii trebuie sa imi ofere angajatorul din punct de vedere legal?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Drepturile mele ca angajat, dar si o obligatiile? Ce conditii trebuie sa imi ofere angajatorul"

se numește "contract de muncă" și-l vezi când il semnezi la angajare - dacă s-o intâmpla asta