| Cochior_Tamas_Lucian_1997 a întrebat:

Salut,eliberarea buletinului se face strict persoanei respective, sau poate si un membru al familiei sa îl elibereze?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ridicarea cartii de identitate se face personal sau si de alta persoana dar numai cu procura speciala, autentificata de un notar public, prin care persoana care ridica este imputernicita sa o ridice.

| PainTech a răspuns (pentru Ioandelasal):

Teoretic.

Practic pe mine m-a intrebat daca il ridic eu sau altcineva. A zis sa semnez si pentru ridicare daca vine altcineva sa il ia.
Acum depinde si cat de ok sunt cei de acolo.

| Ioandelasal a răspuns (pentru PainTech):

Daca au facut ce ai spus nu sunt deloc in regula, au incalcat legea. Probabil te cunosteau, nu cred sa fi facut asta pentru un strain.

| PainTech a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu mă cunoșteau.