| andreiont a întrebat:

Salut, era seara, noape. Am manevrat autovehiculul inapoi si am avariata o masina stationata pe drumul public. Am parasit locul accidentului, nu erau martori. Au trecut mai bine de 48ore de cand s-a intamplat. Dupa 30 de ore masina era in aceelasi loc si avariata putin. Ce credeti? Am comis-o grav. Sa ma risc de a circula cu masina in oras?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Incalificabil gest din partea ta! Ce vei face daca, langa locul accidentului, este instalata o camera video in infrarosu?
Macar acum, intr-al zecelea ceas, du-te si pune-i pe parbriz un biletel cu numarul tau de telefon si rugamintea de a te suna--- doar ai RCA.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cel mai rau caz poti ramane fara permis daca pagubitul da cumva de tine si raporteaza accidentul.

Intrebarea mea e cum iti repari tu masina daca nu raportezi accidentul. Stii ca e infaractiune sa repari o masina implicata in accident fara dovada de la asigurator sau politie nu?

plus daca maine dimineata ti ai gasi masina lovita de un cioban in parcare si ar trebui sa o repari pe banii tai ti ar conveni?

| rem1x70 a răspuns:

Eu zic sa conduci mai cu grija. N-ai de ce sa te temi... nu exista amprente si nici martori.
Si chiar daca ar fi existat tot nu ar fi fost grav. Lucrurile astea se intampla din an in paste si nimeni nu isi mai bate capul pentru unul.

| captivOnline a răspuns:

Dai fara frica, hotu` ne prins, negustor cinstit, nu? laughing

| Miutescu_Lidia_1994 a răspuns:

Pai daca nu te-a vazut nimeni, nu te risti cu nimic, poti circula linistit... insa trebuie sa mentionez ca nu ai facut o fapta buna. Daca erai tu cel cu masina parcata acolo? Ti-ar fi placut?