| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Este adevarat ca Rusia v-a ocupa toată Ucraina și noi vom fi la granița cu Rusia?

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil si asta, deocamdata nu tim daca chiar asa o sa fie.

| mgtow a răspuns:

Pana nu e prins zelenski nu sant sanse sa se intample, ar trebui sa accepte acordul rusesc daca vrea sa inceteze razboiul altfel continua sa moara oameni

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea au sanse, dar asta si-au dorit.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu e adevărat, e doar posibil. Să sperăm că nu.

| Lioana a răspuns:

Intrebarea ta nu e pusa corect. Nu poate fi adevărat nimic din ce se va întâmpla in viitor. Adevarat poate fi doar ceva care s-a intamplat deja.
Ce va fi in viitor e doar o posibilitate.
Nu avem de unde sti cine castiga razboiul asta. Putin a spus ca nu vor exista castigatori. Daca se referea la arma nucleara am incurcat-o cu totii. Omul asta e in stare de orice. El s-a retras in buncăr deja. Nu-i pasa de ceilalti muritori.
Faptul ca am putea fi vecini cu Rusia ar trebui sa te ingrijoreze cel mai putin. Doar am mai fost vecini cu fosta URSS pana in 1991.

| Lukasssz a răspuns:

Nu prea cred.

| Brizbriz a răspuns:

Da, o sa redevenim comuisti si o sa ne salutam cu Hail Putinaaaa

deci, repidi, repidi, cumparat benzina in tomberoane de gunoi si 15 bax-uri de ulei, pana vin rusii

| NLS a răspuns (pentru Brizbriz):

De ce, sa-i prajim? laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru NLS):

Da, buna ideehee hee

| CIaudiu a răspuns:

Cine ti-a spus aberatia asta?

| SingleForOne a răspuns:

Nu se stie inca. Cert este ca Rusia, deocamdata, vrea sa ocupa intreaga parte de sud pentru a avea tot accesul in Marea Neagra din zona Ucrainei, plus mai multe teritorii pentru a fi mai usor pentru transport. De asemenea, cert este tendinta de capitularea a Ucrainei sau inlocuirea liderului, si sa puna altul in loc care sa fie neutru sau anti-NATO si Europa - asta urmareste Rusia, nu neaparat sa distruga si sa transforme țara intreaga (rusianizare, daca asta i-ar fi termenul corect). Nu se stie daca chiar se va transforma o ȚARĂ doar intr-o REGIUNE a Rusiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.

| Saiko10 a răspuns:

Poate da poate nu. depinde daca ucraina va reusii sa ii alunge pe rusi din tara. si pana acum au facut o treaba destul de buna. dar adevarata amenintare nu este ca rusia va fi la granita cu noi ci un razboi nuclear. deja au fost facute amenintari cu bombe nucleare. de aia nu face america mai mult pentru ucraina. daca ar face asta este posibil sa inceapa un razboi nuclear. rusia ataca america sau ucraina dupa america ataca rusia dupa tarile aliate se ataca intre ele pana nu mai ramane un petic de pamant intreg.

| Alexius17 a răspuns:

Vine panica iar