| crouch a întrebat:

Este legal sa postez pe YouTube un spot publicitare pe care il inregistrez de pe tv si specific sursa de provenienta (ex: PRO tv)? Cronica Carcotasilor nu are drepturi de autor pentru materialele preluate de la altii, iar asta ma face sa ma intreb daca si in online se poate prelua continutul unor posturi tv.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot prelua dar nu in mod legal, daca nu ai dreptul de folosire. Depinde si de faptul daca spotul este interzis la copiere si folosire, altfel faci un bine firmei care foloseste publicitatea.