| coztel5437 a întrebat:

Ieri mi-am pierdut telefonul afara si nu l-am mai gasit (chiar si dupa lungi cautari, totusi era ora 22:00 si nici nu prea circulau oameni), am sunat intr-una de pe alt telefon...telefonul meu a sunat cam o ora dupa care mi se spunea ca-i indisponibil, deci cineva l-a gasit si i-a scos cartela din telefon...Azi fiind duminica nu pot merge la politie,dar voi merge maine (sunt din Iasi). Daca fac plangere,politia poate obtine aprobarea de a cauta telefonul pe baza de imei (daca se duce la operatorul de telefonie mobila)? Daca da,in cat timp? Tin sa precizez ca telefonul era nou,am factura si garantia (unde ii notat IMEI-ul). Cel care l-a luat nu-l poate folosi pentru ca telefonul ii blocat cu o parola, poate reseta parola doar daca se pricepe la android, altfel telefonul ii inutil.Scuzati categoria

14 răspunsuri:
| alexD35 a răspuns:

Daca cineva ti l-a luat va incerca sa il vanda cat mai repede posibil, deci s-ar putea sa dai de altcineva

| neutrino a răspuns:

Iti vei pierde si timpul degeaba.

| coztel5437 explică (pentru alexD35):

Nu conteaza... vreau doar sa-l gasesc...

| coztel5437 explică (pentru neutrino):

Daca exista o sansa de ce sa nu incerc?

| neutrino a răspuns (pentru coztel5437):

Teoretic da, practic nu!

| coztel5437 explică (pentru neutrino):

Stiu ca politia romana nu prea face nimic, dar incerc pentru ca nu-i corect ca cineva sa aiba telefonul meu ca pomana...

| Fatayou a răspuns:

Am vazut undeva ca cineva si-a pierdut telefonul, s-a dus la politie, dar nu s-a rezolvat nimic si pentru asta si-a luat altu nou.Din pacate pierdut si fiind si scoasa cartela sansele sunt 1% daca sunt si alea.Telefonul e inchis si nu se poate localiza.

| darrio2007 a răspuns (pentru coztel5437):

Trebuia sa fii mai atent.Mai ales ca era si nou.Ca sa nu aiba altcineva telefonul tau de pomana.

| coztel5437 explică (pentru darrio2007):

Asta e, s-a intamplat...ce sa fac

| darrio2007 a răspuns (pentru coztel5437):

Asa e.Imi pare rau de ce ti s-a intamplat.

| Fatayou a răspuns:

Daca iti iei telefon nou, sfatul meu e sa iei aplicatii care depisteaza telefonul.Iti dau cateva care sunt si antivirusuri:Norton Security, CM Security si Avira.

| coztel5437 explică (pentru Fatayou):

Data viitoare am sa tin cont de asta

| VadTot a răspuns:

laughing)) Appppproape ca numai pot de ras. Cum adica e duminica. si nu poti merge la politie? era cumva inchis sau cum? Avea program scurt?laughing))
Si inca ceva. Chiar crezi ca se vor obosii sa ti caute tie telefonul? laughing)

| coztel5437 explică (pentru VadTot):

Teoretic da....ar trebui sa isi miste curu