| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am uitat telefonul sub scaunul din fata de la un taximetrist (bolt) iar soferul nu a raspuns cand am sunat eu si a zis celor de la bolt ca nu a gasit nimic, am facut plangere, ce poate face politia sa il recupereze daca el sustine ca nu l-a gasit? Poate fi identificat dupa imei?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu nu inteleg, de ce ai bagat telefonul sub scaun?
Poate ti-ai pus telefonul si pe silentios.
Daca soferul il va gasi cand curata (sub scaun), de unde va sti cum sa te anunte?

| Shimozukushiki a răspuns (pentru Bula):

Hai frte, pe bune? Îl ajuți sau îl condamni? Se poate întâmpla oricui... poate omul a vrut să vadă cât e ceasul sau să anunțe persoana care i-a comandat mașina, ca să vină. Ce e așa greu?
Și eu am pățit, și șoferul nu a zis nimic, noroc că am dat de un șofer de treabă, și nu era cine știe ce telefon.
Se poate întâmpla oricui, din grabă, din astea... tu vrei să zici că n-ai sta cu telefonul în mâna dacă comanzi prin aplicație?

| Bula a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Daca ai telefonul in mana, nu-l uiti sub scaun. tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa poată, da crezi că își bate capul poliția?

| anonim3247 a răspuns:

Să îți caute poliția telefonul după imei?

| anonim3247 a răspuns:

Să spui mersi dacă măcar o să îl cheme pe șoferul ăla la secție.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate taximetristul respectiv chiar nu a vazut nimic, este bine ca i-ai facut plangere, insa slabe sanse sa il mai gaseasca cineva. Probabil nu l-ai uitat acolo cine mai stie.

| MironMihaela a răspuns:

E posibil sa fi luat telefonul clientul urmator... Poate chiar n.a vazut soferul...