| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie de ce unii voteaza PSD
Si altii nu il suporta?
Imi puteti da niste argumente de ce ar trebui sa votez PSD si de ce nu.
Si ce ar trebui sa votez.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca mi-a ALIENIST mi-a dat ignor voi vota cu PSD, ce sensibili oameni in ziua de azi, nu stiu ce e viata

| sierra1 a răspuns:

" Imi puteti da niste argumente de ce ar trebui sa votez PSD si de ce nu. Si ce ar trebui sa votez."

ai auzit de coloană vertebrală?

| gabicoo a răspuns:

User Anonim
Hmmmm!
Tu ești ca în bancul ăla:
- Alo! Bună ziua! De la SRI vă deranjăm.
- Știam că sunteți de la SRI!
- Cum vine asta?
- Păi telefonul meu e închis, nu are baterie și nici cartelă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar n-ar fi mai ok să-ți formezi singuri părerile?

| gogu220 a răspuns:

Dacă tot votați cu PSD puneți ștampila și pe ALDE ca să fie coaliția și mai puternică.

| christine99 a răspuns:

Ori te uiți doar pe Antena 3, ori ești troll, dacă nu știi că PSD vrea să legalizeze corupția de vreo 2 ani.

| Kevinn2000 a răspuns:

Îți răspund doar la ultima întrebare.
Votează cu răul cel mai mic. Pentru asta, informează-te despre toate partidele.

| CosminCD a răspuns:

Faza e ca tu trebuie sa votezi din propria initiativa si fara sa fi manipulat de altcineva. Totul in jur este manipulare (mass-media, internet). Asa ca cerceteaza si formeaza-ti o opinie. Succes!

| Edmonds2342 a răspuns:

Întrebare foarte bună, păcat ca putini de pe aici sunt în stare sa dea un răspuns pertinent.

| RAY a răspuns (pentru Edmonds2342):

De ce voteaza? ca marit pensile,alocatile, salarile dar a si marit preturile si taxele, dragnea e un hot e adevarat, dar la vot merg cei in varsta, bugetari

| minrest a răspuns (pentru RAY):

De exemplu mie mi-a crescut salariul si am de unde sa acopar inflatia, o vreme, DAR. In sectorul privat salariile au ramas la fel; ei sustin inflatia din aceeasi bani; de ce sa plateasca salariatii din sectorul privat cresterea mea? Mai ales ca, oricum, in timp inflatia imi va lua toata cresterea salariala. Masa monetara are valoarea reala egala cu bunurile de pe o piata; poti sa mai bagi bani, dar masa monetara totala isi pastreaza valoarea. De unde sa stie Dragnea asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Tu lucrezi in privat sau esti bugetar?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Lucrez intr-o institutie de stat, sunt bugetar; dar sa stii ca si bugetarii lucreaza; e nevoie de ambele sectoare. Oricum, cu Dragnea nu votez, orice mi-ar da; nu merge asa simplu cum crede el.

| 2EXA a răspuns:

De ce trebuie sa votezi?
Pentru ca daca nu o faci, cei de sus iti vor folosi votul [ pe care tu nu l-ai dat ] in favoarea lor.
Adica cu alte cuvinte iti folosesc identitatea pentru a vota ce prefera ei.

Du-te la vot.Nu vota PSD ul ca numai jegosi sunt si e o scarba de partid.

| 1Me9 a răspuns:

Pentru ca orice om cu 1 neuron inca functional si ar da seama ca psd-ul nu are cam prim plan dezvoltarea tarii, in orice domeniu?

Toti sunt niste agramati si niste imbecili, nu isi au locul acolo unde sunt, la putere.

Voteaza ce stii, poti vota si psd-ul, dar trebuie sa te gandesti si la ceea ce va urma dupa.