| Alexandruuu88 a întrebat:

Salut in 2017 la pariuri online am castigat in jur de 10000 lei. Întrebarea mea e cat datorez statului? Nu am scos toți odată pe rand (2500, 3000...)Si vreau sa stiu cum calculeaza la suma totala sau îmi trage din fiecare retragere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara, inclusiv ti-am citat prevederile Codului fiscal privind castigurile din pariurile online, cota de impozitare, cand trebuie sa depui declaratia si cand trebuie sa platesti impozitul.
Pentru plata impozitului se ia in considerare suma totala a castigurilor dintr-un an, indiferent cate au fost si de ce valoare a fost fiecare.
Pana la suma de 66.750 lei impozitul este de 1% din castigul anual realizat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana in 67.000 lei impozitul e de 1% din suma retrasa. E procentual asa ca nu conteaza la ce se raporteaza

Răspuns utilizator avertizat