| Leo0008 a întrebat:

Salut.
În curând fac 18 ani și mi-am schimbat buletinul.
Vreau sa îmi pun alocația pe card.
Am înțeles ca trebuie sa merg la secretariat.
Ce ar trebui sa fac, cum trebuie sa procedez?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depui o cerere prin care soliciti plata alocatiei pe card, indicand codul IBAN al contului de card si anexand un extras de cont de la banca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa ai card, fara card nu poti avea solicita alocatia pe card, ai card?

| mi25 a răspuns:

Daca scoala nu-ti rezolva, ceri o adeverinta de la scoala precum ca esti elev si impreuna cu extrasul de cont si copie dupa cartea de identitate le trimiti prin posta cu scrisoare recomandata cu confirmare de primire, la DIRECŢIA GENERALĂ DE ASISTENŢĂ SOCIALĂ ŞI PROTECŢIA COPILULUI din judetul tau.

| user0010 a răspuns:

Depui cerere la secretariat pentru a primi în continuare alocație.