| wrapper23 a întrebat:

In curand o sa implinesc 18 ani (la sfarsitul lui ianuarie, dupa 25), si as vrea sa stiu daca dupa aceea voi continua sa primesc alocatia de la stat. Aceasta suma de bani se administreaza pana la terminarea liceului, sau pana la 18 ani?

Si daca doar pana la 18 ani, atunci macar alocatia pe ianuarie o sa o mai primesc?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii nr. 61/1993 privind alocatia de stat pentru copii, art. 1, alin. 3, alocatia se acorda si tinerilor care au depasit varsta de 18 ani, pana la terminarea liceului. Nu se acorda acelora care repeta clasa. Numai bine!

2 răspunsuri:
| catalin188 a răspuns:

O sa o primesti. trebuie sa faci o cerere.

| oana1 a răspuns:

Da, mai primesti alocatie, atata tim cat mai urmezi cursul unei forme de invatamant